Stradiņa slimnīcā darbojas unikāla laboratorijas iekārta

12. Septembris

Trešdien, 5. septembrī Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Apvienotajā laboratorijā tika uzstādīta un  uzsāka darbu īpaša laboratorijas iekārta – firmas Siemens ražotā “Atellica”

Iepazīstinot uzaicinātos interesentus ar jauno ierīci, Laboratorijas vadītāja Dagnija Straupmane uzsvēra – šāda laboratorijas iekārta nav ne Lietuvā, ne Igaunijā un tuvākajās Ziemeļeiropas valstīs tādas ir vien dažas. Iekārta ir unikāla tādēļ, ka tās izstrādē ir piedalījušies tās lietotāji – mediķi, liekot lietā zināšanas par to, kas vajadzīgs, lai darbs notiktu ātrāk un labāk. 
“Tā ir iekārta, par kuras iegādi sapņo visi speciālisti, bet mums ir tā laime jau šodien uzsākt darbu ar to,” priecājās D. Straupmane.
No iekārtas varēs ļoti ātri saņemt augstākās kvalitātes bioķīmijas un imūnķīmijas izmeklējumus. Šie izmeklējumi veido lielu daļu no kopējā izmeklējuma klāsta laboratorijā un šeit - vienā iekārtā - ir apvienoti divi moduļi, turklāt sistēma spēj pati sašķirot analīžu stobriņus pareizajos virzienos un ļoti ātri pārvietot tos pa magnētisko lenti, kura ir unikāla savā darbībā. Pacienta ārstējošais ārsts kopā ar ātriem un precīziem rezultātiem saņems ārstēšanai noderīgu informāciju.
Iekārtas uzstādīšanā Slimnīcā piedalījās “Siemens” tehniskie speciālisti gan no Latvijas, gan ārvalstīm. PSKUS Apvienotās laboratorijas darbinieki saņēma īpašas apmācības - gan teorētiskas, gan mazās darba grupās patstāvīgi veicot praktisko darbu ar jauno ierīci.